Zimowa ochrona łapek Twojego psa: Dlaczego warto używać sztyftu nawilżającego do łapek i noska?

Zimowa ochrona łapek Twojego psa: Dlaczego warto używać sztyftu nawilżającego do łapek i noska?

Zimowa ochrona łapek Twojego psa: Dlaczego warto używać sztyftu nawilżającego do łapek i noska?

Zima to magiczny czas pełen śniegu, lodu i radosnych chwil na świeżym powietrzu. Dla naszych futrzastych przyjaciół, może to być trudny okres, zwłaszcza gdy temperatura spada, a ulice są pokryte śniegiem, lodem i solą. Łapki psów są wrażliwe i wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Poduszki psich łap są delikatne, a skóra na tej części ciała jest cieńsza niż na niektórych innych obszarach. To sprawia, że łapki są bardziej podatne na wpływ różnych czynników, zwłaszcza podczas trudnych warunków atmosferycznych, takich jak zimowa pogoda. Jednym z kluczowych działań, które możemy podjąć, aby zadbać o komfort naszych psów, jest regularne smarowanie ich łapek. Dlaczego jest to tak istotne?

1. Sól na drogach - potencjalne zagrożenie dla łapek

W trakcie zimy ulice są często posypywane solą w celu rozpuszczenia lodu i śniegu. Chociaż jest to skuteczne rozwiązanie dla bezpieczeństwa ludzi, dla łap naszych pupili może to stanowić zagrożenie. Kontakt z solą może powodować podrażnienia, wysuszenia, a nawet popękania na poduszce łapki. Dodatkowo sól może powodować oparzenia chemiczne, co sprawia, że smarowanie staje się ważnym krokiem w profilaktyce.

2. Zimowe warunki atmosferyczne - suchość i pęknięcia

Niska temperatura i suchość powietrza mogą sprawić, że łapki naszych psów staną się bardziej podatne na pęknięcia i otarcia. Poduszki łapek są delikatne, a ekstremalne warunki zimowe mogą prowadzić do utraty wilgotności, co z kolei wpływa na elastyczność skóry. Regularne smarowanie łapek naszym sztyftem do łapek i noska może pomóc w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

3. Zabezpieczenie przed infekcjami

Pęknięcia w skórze łapek mogą stworzyć idealne warunki do rozwoju bakterii i infekcji. Smarowanie łapek naszym sztyftem nie tylko zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, ale również działa jak bariera przeciwko bakteriom. Dbając o odpowiednią higienę łapek, minimalizujemy ryzyko infekcji, co jest szczególnie istotne w okresie zimowym, gdy warunki sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów.

4. Komfort i dobre samopoczucie pupila

Smarowanie łapek to nie tylko kwestia zdrowia, ale także komfortu naszego psa. Pies, którego łapki są odpowiednio nawilżone i zabezpieczone, będzie bardziej skłonny do aktywności na świeżym powietrzu, co wpływa pozytywnie na jego samopoczucie. Uniknięcie dyskomfortu związanego z otarciami czy popękaniami na poduszkach łapek sprawia, że zimowe spacery stają się przyjemnością zarówno dla właściciela, jak i dla czworonoga.

 

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest smarowanie psich łapek przed spacerem, masełko znajdujące się w sztyfcie otuli łapki i zabezpieczy je przed niską temperaturą i chemią. W jego składzie nie znajdziemy żadnych składników, które mogą powodować odmrożenia, w przeciwieństwie do popularnej wazeliny. Natomiast po spacerze warto zadbać o higienę i umyć łapki szamponem do codziennej pielęgnacji, a następnie posmarować łapki w celu ich nawilżenia i regeneracji.

Podsumowując, smarowanie łapek psa w okresie zimowym to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim troska o zdrowie i komfort zwierzęcia. Działając prewencyjnie, minimalizujemy ryzyko podrażnień, infekcji i innych problemów związanych z mroźną, zimową pogodą. Dlatego warto zaopatrzyć się w nasz sztyft do noska i łapek i regularnie pielęgnować łapki naszych pupili, by wspólnie cieszyć się magią zimy bez obaw o ich zdrowie.

 

Na zdjęciu znajdziecie naszego ambasadora Gizzmo, który wybrał nasz sztyft zamiast bucików 🐾

INSTAGRAM: https://instagram.com/chihuahua_guccio?igshid=NzZlODBkYWE4Ng== 

Polecane produkty